Які документи потрібні для оформлення кредиту

Більшість мікрофінансових організацій надають мікрокредити за одним документом – паспортом громадянина України. Деякі МФК додатково запрошують другий документ на вибір і виставляють інші вимоги для отримання мікропозик.

Документи для отримання швидкої позики

Подача заявки на кредит здійснюється в онлайн-режимі. Процедура займає не більше 5 хвилин. Повторні звернення розглядаються ще швидше. Для відправлення запиту необхідно заповнити коротку форму з наданням паспортних та контактних даних (номер телефону, електронна пошта, адреса проживання).

Деякі мікрофінансові компанії вимагають прикріпити файл з фото чи сканом паспорта з постійною реєстрацією. В якості додаткового документа МФО зазвичай запитують:

 • діючий закордонний паспорт;
 • водійські права;
 • пенсійне посвідчення;
 • ідентифікаційний номер платника податків;
 • страховий медичний поліс;

Додавання другого документа зазвичай необов’язково, але підвищує рівень довіри до позичальника. Тому збільшується ймовірність схвалення мікрокредиту, потенційний ліміт і розмір процентної ставки. Іноді МКК можуть зажадати для ідентифікації особистості фотографію клієнта з паспортом в руках або відео-верифікацію. Для підтвердження заявки і уточнення інформації після подачі запиту клієнта може зателефонувати оператор.

Вимоги до позичальника

Мікрофінансові компанії висувають мінімум вимог. Ключовими є:

 • громадянство України;
 • наявність постійної реєстрації;
 • повноліття;
 • офіційне працевлаштування або постійне джерело доходу.

Оскільки підтвердження доходу зазвичай не потрібно, подати заявку на швидкий онлайн-кредит можуть навіть тимчасово безробітні, пенсіонери і студенти. Кредитна історія надає невеликий вплив на прийняття рішення, оскільки основним критерієм в процесі розгляду заяви на позику є кредитний рейтинг.

Порядок і особливості подачі заявки

Оформлення мікропозики здійснюється цілодобово через офіційний сайт обраного МФО. Для відправки заявки потрібно:

 • доступ до інтернет-з’єднання;
 • мобільний телефон для перевірки даних і підтвердження запиту;
 • паспорт України + другий документ при необхідності;
 • банківська картка з можливістю безакцептного списання коштів.

Для перевірки дійсності дебетової картки МФО спише невелику суму (в середньому 1-5 грн), яка моментально повернеться на рахунок клієнта. При необхідності користувач може отримати грошові кошти на електронний гаманець або баланс мобільного телефону.

Алгоритм подачі онлайн-заявки:

 1. Перехід на офіційний сайт обраної мікрофінансової організації.
 2. Заповнення реєстраційної анкети із зазначенням персональних даних (серія і номер паспорта, ПІБ, адреса проживання), контактної інформації (номер телефону, email) і відомостей про роботодавця.
 3. Надання ськана паспорта, платіжних реквізитів.
 4. Підтвердження номера телефону за допомогою СМС-коду і перевірка банківської картки на можливість безакцептного зняття коштів.

Розгляд заявки триває в середньому 2-3 хвилини. Рішення приймається скорингової програмою в автоматичному режимі. При виникненні труднощів або необхідності уточнення інформації запит переходить для перевірки модератору. Ручне розгляд може тривати від 15 хвилин до 2-3 годин. У разі позитивної відповіді гроші переводяться клієнту в миттєво.