Нюанси дострокового погашення позики

Деякі клієнти мікрофінансових організацій намагаються виплатити борг достроково. Щоб це зробити з вигодою для себе, слід уважно вивчити умови договору, правила дострокового погашення і вибрати термін позики.

Що потрібно врахувати до підписання договору

Клієнт мікрофінансової організації може виплатити достроково залишок боргу або його частину з відсотками за час використання позикових коштів. Це право прописано в Цивільному кодексі України.

До укладення договору прочитайте його і зверніть увагу на:

 • мінімальні суми платежів і обмеження термінів їх виплат,
 • за скільки днів позичальник повинен попередити кредитора про бажання достроково погасити борг,
 • штрафні санкції за прострочення платежу,
 • необхідність придбання страхового поліса.

Розберіться, за яким принципом розраховані відсотки. За диференційованою або ануїтетною методикою?

Ануїтет зручний фіксованим щомісячним платежем. При достроковому частковому погашенні зменшується сума наступних внесків.

При диференційованою схемою платежу переплата за відсотками буде менше. А розмір щомісячного платежу – істотно нижче до кінця терміну дії кредитного договору.

Оскільки процентна ставка залежить від суми позики і терміну, буває вигідним виплатити позику в строк, зазначений у договорі. Наприклад, процентна ставка за 5 днів користування кредитом буде значно вище, ніж за 30 днів.

Розрахуйте переплату. З урахуванням всіх нюансів прийміть рішення про підписання договору, або пошуку іншого МФО з більш вигідними для вас умовами.

Нюанси дострокового погашення

Плюси:

 • менший термін користування кредитом дає можливість заощадити на розмірі процентного нарахування;
 • зменшення щомісячного платежу або терміну кредитування при частковому погашенні боргу.

Мінуси:

 • трата часу на виконання вимог МФО по виплаті боргу,
 • поки позичальник виконує умови погашення, на решту кредиту нараховуються відсотки,
 • складності з отриманням наступної позики, так як дані по кредитних історій клієнтів фінансові організації оновлюють не частіше 1 разу на місяць.

Як погасити мікрокредит

Загальна схема дострокового погашення виглядає наступним чином:

 1. Надішліть заяву про дострокове погашення кредиту через особистий кабінет на сайті кредитора або повідомите його письмово про ваше бажання безпосередньо в офісі.
 2. Дочекайтеся електронного повідомлення або дзвінка від співробітника МФО. Вам повідомлять про дату, до якої необхідно внести платіж. Якщо на заяву реакції від МФО не було в встановлені в правилах терміни, зв’яжіться з кредитором за допомогою інших способів або через call-центр.
 3. Внесіть суму на рахунок до закінчення встановленого терміну.

Детальна інструкція прописана в договорі мікрокредітной організації. Умови дострокового погашення можуть бути більш зручними і вигідними для клієнта, ніж описані вище.

Важливі формальності

Підстрахує себе від можливих помилок і збоїв в МФО:

 • зберігайте підписаний договір, підтвердження платежів і електронне листування з співробітниками МФО до отримання офіційного листа про повну виплату позики;
 • якщо платежі вносяться онлайн, робіть Принтскрін квитанцій про оплату;
 • якщо заяву ви передаєте в офісі МФО, вимагайте у секретаря зареєструвати його вхідний номер і зробити копію документа з відміткою про прийом;
 • після того, як ви повністю погасили кредит, запросите від МФО офіційний лист з підтвердженням його закриття.