Отримання кредиту з неофіційним працевлаштуванням

Не маючи офіційного місця роботи отримати кредит буде важче. Кредитні організації все ж можуть піти назустріч, але слід врахувати, що отримати велику суму без певних документів навряд чи вдасться. До того ж, умови будуть менш вигідними: ставки для непрацюючих офіційно буде вище, ніж для працевлаштованих.

Мікрофінансовим організаціям необхідно оцінити платоспроможність клієнта, тому вони запитують документи, що підтверджують рівень доходу позичальника і його робочий стаж. На підставі отриманих даних компанії визначають кредитний ліміт, терміни і встановлюють процентні ставки. МФО важливо знати, наскільки стабільний клієнт і як часто він змінює роботу / вид діяльності, щоб оцінити можливі ризики при роботі з ним.

Що допоможе в отриманні кредиту

Якщо немає офіційного працевлаштування, тобто три шляхи вирішення, які допоможуть отримати гроші:

  1. Надати довідку про доходи для підтвердження, що є джерело заробітку. МФО можуть приймати і інші довідки. Непрацюючі офіційно можуть задекларувати свої доходи, що допоможе при оформленні кредиту, якщо є постійне джерело заробітку. По-перше, це допоможе отримати більшу суму. А по-друге, умови надання позики будуть більш лояльними;
  2. Підтвердити дохід іншими способами. Надайте виписку з банківського рахунку, вкажіть, яка власність перебуває у вас у у володінні (автомобіль, нерухомість і т.д.). Попросіть роботодавця або замовника дати розписку, що доводить факт отримання неофіційною роботи;
  3. Отримати кредит без довідок про підтвердження заробітку. У цьому випадку надається сума буде менше, але отримати її можливо.

Щоб визначитися, який варіант оптимальніше вибрати, необхідно визначитися з метою кредиту: взяти велику суму для покупки нерухомості і дорогого майна вдасться в тому випадку, коли надасте будь-які довідки, що підтверджують дохід. Якщо мова йде про невеликі споживчі позики, то довідки можуть не знадобитися, нехай і кредит видадуть на невигідних умовах.

Як підвищити шанс схвалення

Існує ще кілька способів підвищення ймовірності схвалення заявки:

  • вказати додаткові доходи. Наприклад, коли здаєте в оренду житло, то обов’язково це вкажіть, щоб підтвердити постійне джерело доходу;
  • заручитися підтримкою поручителя;
  • надати заставу.

Ці пункти не обов’язкові, але дозволяють підвищити шанси при оформленні. МФО можуть не вимагати підтвердження доходу, але важливо розуміти, що умови кредиту, що надається будуть невигідними, а відсотки вищими. Зараз оформити кредит можна і з поганою кредитною історією, але при відсутності офіційного доходу отримати позику буде подвійно важче. Тому постарайтеся будь-яким доступним способом підтвердити, що маєте регулярний джерело доходу.